logo

Verdens lufthavne

Ankomster og afganger

Afgange Ankomster Kort Hotel Vejr Biludlejning Fly information Tog, bus

George Bush Intercontinental Airport, Houston (IAH, KIAH)

Ankomst til og afgang i realtid

Find let alle oplysninger om din flyrejse: ankomst og afgang, forsinkelser, aflysninger, hotelreservation, vejr og adgang til George Bush Intercontinental Airport, Houston

Flytidsplan opdateret i realtid

Afgange

Til Afgang Status Selskab Flynummer Terminal Port
San Francisco (SFO)22:00landet
United Airlines
Virgin Australia
Air New Zealand
UA 2238
VA 8073
NZ 9210
C8
Dallas (DFW)22:01landet
Frontier Airlines
Volaris
F9 3193
Y4 2751
D9
Denver (DEN)22:05landet
United Airlines
Air Canada
Air New Zealand
UA 1475
AC 5251
NZ 6494
C5
Louisville (SDF)22:08landetUPS Airlines5X771
Mc Allen (MFE)22:10landet
United Airlines
Copa Airlines
Air Canada
Air New Zealand
UA 6165
CM 1596
AC 3060
NZ 6316
B7
Cincinnati (CVG)22:20landetDHL AirD0120
Indianapolis (IND)22:23landetFedExFX1617
Guadalajara (GDL)22:29landet
Volaris
Frontier Airlines
Y4 1733
F9 6933
D10
Austin (AUS)22:30landet
United Airlines
Copa Airlines
Air Canada
Air New Zealand
Turkish Airlines
UA 1179
CM 1178
AC 5175
NZ 6344
TK 8896
C9
Memphis (MEM)22:31landetFedExFX1299
Dallas (AFW)22:46landetFedExFX1105
Phoenix (PHX)22:48landet
Frontier Airlines
Volaris
F9 4181
Y4 8059
D9
Denver (DEN)22:51landet
Frontier Airlines
Volaris
F9 4855
Y4 2842
D24
Monterrey (MTY)23:25landetVivaAerobusVB617DD17
Bogotá (BOG)23:49landet
United Airlines
SA AVIANCA
Air New Zealand
UA 209
AV 2249
NZ 9954
E1
New York (EWR)00:22landetUnited AirlinesUA3755CWC2
Dallas (AFW)00:26landetFedExFX1121
Luxembourg (LUX)
00:50
01:01
på vej
forsinket
CargoluxCV6694
Luxembourg (LUX)
00:51
01:01
på vej
forsinket
CargoluxCV
Luxembourg (LUX)
01:10
02:31
på vej
forsinket
CargoluxCV6945
Taipei (TPE)
01:10
01:40
på vej
forsinket
EVA Air
Thai Airways International
BR 51
TG 6265
DD
Til Afgang Status Selskab Flynummer Terminal Port
Luxembourg (LUX)
02:20
02:30
på vej
forsinket
CargoluxCV
Cincinnati (CVG)
05:00
05:13
på vej
forsinket
Atlas Air5Y3721
Dallas (DFW)05:00landet
American Airlines
AlphaSky
Qantas
AA 2442
AS 4477
QF 4588
A27
Chicago (ORD)
05:00
05:07
på vej
forsinket
United Airlines
Air New Zealand
UA 2195
NZ 6840
C37
San Francisco (SFO)
05:00
05:06
på vej
forsinket
United Airlines
Virgin Australia
Air New Zealand
UA 1041
VA 8074
NZ 9205
C35
Denver (DEN)
05:15
05:24
på vej
forsinket
United Airlines
Air Canada
Air New Zealand
UA 2724
AC 5327
NZ 6493
C39
Fort Lauderdale (FLL)
05:15
05:21
på vej
forsinket
Spirit AirlinesNK797AA19
Miami (MIA)
05:17
05:25
på vej
forsinket
American Airlines
Iberia
Gol
AA 324
IB 4450
G3 6087
A30
Dallas (DAL)05:35på vejSouthwest AirlinesWN2683AA3E
Detroit (DTW)05:35på vej
Delta Air Lines
Virgin Atlantic
Air France
Korean Air
WestJet
DL 1389
VS 1722
AF 2669
KE 3368
WS 7438
A10
Las Vegas (LAS)
05:38
05:45
på vej
forsinket
Spirit AirlinesNK1252A18
El Paso (BIF)
05:50
06:00
på vej
forsinket
Atlas Air5Y8262
Atlanta (ATL)06:00på vej
Delta Air Lines
Aeromexico
LATAM Airlines
Korean Air
WestJet
DL 1069
AM 3515
LA 6606
KE 6928
WS 7167
A15
Denver (DEN)
06:00
06:12
planlagt
forsinket
Southwest AirlinesWN1016AA3G
Dallas (DFW)06:00på vej
American Airlines
Qantas
AlphaSky
AA 2551
QF 4600
AS 6141
A26
New York (EWR)06:00på vej
United Airlines
Air New Zealand
UA 1657
NZ 6589
C43
Los Angeles (LAX)06:00på vej
Delta Air Lines
Korean Air
DL 1216
KE 7439
A14
Los Angeles (LAX)06:00på vej
United Airlines
Virgin Australia
Air New Zealand
UA 2431
VA 8012
NZ 9649
C36
Phoenix (PHX)06:00på vej
American Airlines
AlphaSky
AA 4913
AS 6665
A30
Chicago (RFD)
06:00
06:19
planlagt
forsinket
ATI8C3344
Seattle (SEA)
06:00
06:30
planlagt
forsinket
Alaska Airlines
Singapore Airlines
Qatar Airways
Air Tahiti Nui
AS 453
SQ 1780
QR 2064
TN 2397
A24
Til Afgang Status Selskab Flynummer Terminal Port
Los Angeles (LAX)06:05på vejSpirit AirlinesNK482AA20
Cancún (CUN)06:10planlagtSpirit AirlinesNK1336AA17
Chicago (ORD)06:21planlagt
American Airlines
Iberia
AlphaSky
Royal Jordanian
Aer Lingus
Jet Linx Aviation
AA 497
IB 4290
AS 6720
RJ 7154
EI 7193
JL 7367
A25
New York (LGA)06:24planlagt
Delta Air Lines
WestJet
DL 1417
WS 7178
A12
San Diego (SAN)06:25planlagtSpirit AirlinesNK958AA19
Chicago (ORD)06:28planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 453
NZ 6839
C42
Victoria (VCT)06:30planlagtMartinaireMRA685
Minneapolis (MSP)06:40planlagt
Delta Air Lines
Virgin Atlantic
Korean Air
WestJet
DL 1050
VS 1514
KE 3886
WS 7615
A10
Charlotte (CLT)06:41planlagtAmerican AirlinesAA2011A27
Memphis (MEM)06:44planlagtFedExFX608
Houston (IAH)
06:45
07:01
planlagt
forsinket
United AirlinesUA3834
Las Vegas (LAS)06:50planlagtSouthwest AirlinesWN4291AA3E
New York (LGA)
07:00
07:19
planlagt
forsinket
United Airlines
Air New Zealand
Virgin Australia
UA 2199
NZ 6670
VA 8209
C41
Philadelphia (PHL)07:00planlagt
American Airlines
Aer Lingus
AA 1520
EI 7307
A26
Pittsburgh (PIT)07:02planlagtSpirit AirlinesNK3258AA18
Miami (MIA)07:03planlagt
American Airlines
Iberia
AA 1347
IB 4025
A29
Atlanta (ATL)07:05planlagt
Delta Air Lines
Aeromexico
LATAM Airlines
Korean Air
WestJet
KLM
DL 1315
AM 4912
LA 7019
KE 7134
WS 7437
KL 7749
A15
Atlanta (ATL)07:10planlagtSpirit AirlinesNK1441AA20
Nashville (BNA)07:15planlagtSouthwest AirlinesWN1307AA3F
Los Angeles (RIV)
07:15
07:37
planlagt
forsinket
Atlas Air5Y3735
Salt Lake City (SLC)07:15planlagt
Delta Air Lines
Virgin Atlantic
KLM
WestJet
DL 1583
VS 3609
KL 6821
WS 7617
A14
Til Afgang Status Selskab Flynummer Terminal Port
Cleveland (CLE)07:20planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 1544
NZ 6411
E24
Columbus (CMH)07:20planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 6217
NZ 9756
B16
Cincinnati (CVG)07:20planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 6012
NZ 6452
B29
Denver (DEN)07:20planlagt
United Airlines
Air Canada
Air New Zealand
UA 2433
AC 5152
NZ 6469
E11
Dallas (DFW)07:20planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 2072
NZ 6520
C33
Los Angeles (LAX)
07:20
07:39
planlagt
forsinket
United Airlines
Copa Airlines
Air Canada
ANA
Air New Zealand
EVA Air
ANA
Virgin Australia
Air New Zealand
UA 2361
CM 1631
AC 5697
NH 6523
NZ 6794
BR 3005
NH 7237
VA 8006
NZ 9645
E21
Laredo (LRD)07:20planlagtUnited AirlinesUA4847B8
Midland (MAF)07:20planlagt
United Airlines
Air Canada
Air New Zealand
UA 6263
AC 3865
NZ 6567
B31
Miami (MIA)
07:20
07:39
planlagt
forsinket
United Airlines
Air New Zealand
UA 2217
NZ 6733
E14
Oklahoma City (OKC)07:20planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 1151
NZ 6807
C44
Chicago (ORD)07:20planlagt
United Airlines
Copa Airlines
Air Canada
Air New Zealand
Air New Zealand
UA 469
CM 1674
AC 3821
NZ 6626
NZ 6849
E19
Philadelphia (PHL)
07:20
08:35
planlagt
forsinket
United Airlines
Air New Zealand
UA 1601
NZ 6862
C15
Seattle (SEA)07:20planlagtUnited AirlinesUA2131E3
Toronto (YYZ)07:20planlagt
Air Canada
Austrian
United Airlines
Brussels Airlines
AC 590
OS 8302
UA 8541
SN 9575
AA8
Mexico City (MEX)07:21planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 1024
NZ 9940
C35
San Jose (SJO)
07:24
07:43
planlagt
forsinket
United Airlines
Air Canada
UA 2448
AC 4989
E8
Orlando (MCO)
07:25
07:44
planlagt
forsinket
United Airlines
Air New Zealand
UA 2245
NZ 6713
E2
San Antonio (SAT)07:25planlagt
United Airlines
Air Canada
UA 215
AC 3835
C30
Austin (AUS)
07:30
07:49
planlagt
forsinket
United Airlines
Air Canada
Air New Zealand
UA 1550
AC 5643
NZ 6349
C45
Brownsville (BRO)07:30planlagt
United Airlines
Air Canada
Air New Zealand
UA 6211
AC 4793
NZ 6970
A9
Charlotte (CLT)07:30planlagt
United Airlines
Air New Zealand
Virgin Australia
UA 6024
NZ 6434
VA 8197
B7
Til Afgang Status Selskab Flynummer Terminal Port
Indianapolis (IND)
07:30
08:09
planlagt
forsinket
United Airlines
Air New Zealand
Virgin Australia
UA 1237
NZ 6652
VA 8203
E20
Mexico City (MEX)07:30planlagt
AeroMexico Connect
Delta Air Lines
5D 477
DL 7977
D12
Pittsburgh (PIT)07:30planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 6378
NZ 6834
B6
Louisville (SDF)
07:30
07:46
planlagt
forsinket
UPS Airlines5X5771
Tampa (TPA)07:30planlagt
United Airlines
Air New Zealand
Virgin Australia
UA 2260
NZ 6921
VA 8221
C1
Nashville (BNA)07:35planlagt
United Airlines
Air New Zealand
Virgin Australia
UA 6309
NZ 6370
VA 8182
B30
Boston (BOS)07:35planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 2394
NZ 6394
E15
Washington (DCA)07:35annulleret
United Airlines
Air New Zealand
UA 1863
NZ 6477
E12
Washington (IAD)
07:35
07:54
planlagt
forsinket
United Airlines
SA AVIANCA
Air New Zealand
UA 1305
AV 2131
NZ 6630
E10
Raleigh (RDU)07:35planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 6148
NZ 6550
A2
San Francisco (SFO)07:35planlagt
United Airlines
ANA
Virgin Australia
Air New Zealand
UA 611
NH 6493
VA 8066
NZ 9212
C37
New Orleans (MSY)07:39planlagt
United Airlines
Copa Airlines
Air Canada
Air New Zealand
Air Canada
Air New Zealand
UA 1407
CM 1187
AC 5512
NZ 6361
AC 4801
NZ 6779
C3
New Orleans (MSY)07:40planlagtSpirit AirlinesNK1045AA17
Atlanta (ATL)07:45planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 2174
NZ 6323
E16
Baltimore (BWI)07:45planlagt
United Airlines
Air New Zealand
UA 6214
NZ 2997
B28
St. Louis (STL)07:45planlagt
United Airlines
Air New Zealand
Virgin Australia
UA 6050
NZ 6902
VA 8218
A7
Cancún (CUN)07:46planlagtUnited AirlinesUA1619C31
New York (EWR)
07:50
08:09
planlagt
forsinket
United AirlinesUA1886E9
San Jose Del Cabo (SJD)07:55planlagtUnited AirlinesUA473E23